אירועים מיוחדים בחו"ל
 • פסטיבל אסיטג' 2017- קייפטאון , דרום אפריקה

  סיכום אישי

  חזרנו מקייפטאון, השתתפנו בפסטיבל אסיטג'- ארגון בינלאומי לקידום תיאטרון ילדים ונוער. היינו חלק ממשלחת ישראלית, הציגנו את העבודה שלנו, הכרנו יוצרים מרתקים מכל העולם וסיירנו במקומות נפלאים.

  ועכשיו משהו אישי. אנו עובדים כ"כ הרבה שנים, לפעמים מצליחים מאד ולפעמים פחות, לפעמים יש פרסים אך אין פרנסה, לפעמים יש אכזבה, עייפות או אי ודאות ... ואז אתה נוסע לחו"ל ופתאום שוב נגלת התחושה המנחמת ומלטפת שאתה לא עובד לבד, שאתה חלק מתנועה גדולה שמטרתה הכנה היא להפוך את העולם למקום יותר טוב. ואז אתה מרגיש אתה טוב! ואלה לא סתם מילים, אתה עובר מהאישי ללוקאלי ומהלוקאלי לגלובלי. אט אט הרשת החברתית מתפשטת ומתרחבת, המידע והיצירה ניגשים יותר ומורכבים יותר, מושפעים מהשפע והמגוון, ואתה מרגיש שגם לך יש תרומה, שמקשיבים לך, שרוצים ללמוד ממך, שאתה רלוונטי יותר, שאתה יודע איך לתרגם רעיונות וערכים לחוויות, באמצעות אומנות. וזה עושה לך טוב ואתה רוצה להמשיך לעבוד ולנסות.

  עם סיום הפסטיבל חזרנו הביתה בתחושה שרמת התיאטרון לילדים ונוער בארץ גבוה מאד. אני חושבת על מה שראינו ושמענו ומסכמת בגאווה את העבודה שלנו בתיאטרון הנפש. הניסיון לשלב תוכן משמעותי לבני הנוער המעורר חשיבה עצמאית בשילוב אסטטיקה ברמה גבוה, מוסיקה, וידיו, כוריוגרפיה ומה לא, ולהביא כל אלה לידי חוויה מרגשת, כל זה ניכר לדעתי בכל העבודות שלנו. 

  היו הרבה מקורות השראה-

  1- אחד האומנים האפריקאים אמר 
  dreams are bigger than fear/
  try to find the ligth in your heart and fight the darkness/

  2- יום עיון ב: The mask theatre , יום מתוכנן להפליא, שם נשאלה שאלת השאלות, מהי איכות, וכיצד להגדיר ולהעריך יצירת אומנות?להלן מספר קריטריונים שהוזכרו :

  Artistic aims
  Development of text
  Solution for stage
  Actors skills
  Relation with the audience
  The ethics , the main idea of the production. What has this show to give us today?

  3- לינק של ההצגה making mandela- ההצגה שהכי אהבתי. https://vimeo.com/135738423

   

 • limmud 2016- Gimpel the fool

  סיכום אישי

  Limmud 2016 

  מה  הקשר בין מגדל בבל לשיר של ג'ון לנון – imagine? ולמה בעצם החליט אלוהינו לבלבל את השפה ולהפיץ אותנו בתבל?

  האם תפילתנו "משיב הרוח ומוריד הגשם" מעידה על רגישות רוחנית פיוטית בקשר לאקולוגיה בתלמוד או שמא מלמד אותנו כיצד המעשים שלנו משפעים ומשנים את אקלים העולם?

  היכן מופיע המוטיב של עקדת יצחק ביצירה של בוב דילן ולאונרד כהן? ומי בהתרסה ומי בחמלה?

  ומה הקשר בין "כחומר בידי היוצר" לבין חימר? החומר שנמצא בכל מקום בו נמצא האדם, האדמה, האדמה שממנה גם אנחנו יוצרים את עולמינו (כולל יצירת היצור המאגי "הגולם") החימר שהוא חומר בלתי מתכלה אך כשהיצירה שיצרנו אינה עונה על ציפיותינו אנו יכולים פשוט להפוך אותה למשהו חדש, אחר ולהתחיל מן ההתחלה? כי אנחנו בשליטה על היצירה שלנו ואולי גם על היצר, הטוב והרע....

  היו שם בLimmud  אנגליה 2016 כ1250 שיעורים ומופעים שהעבירו כ600 מרצים ואומנים מ38 מדינות וכל זה נעשה על ידי כ650 מתנדבים שעבדו יחד כשנה. וגם אנחנו היינו שם והצגנו את  Gimpel the foolההצגה שבזכותה כבר ביקרנו ביותר מ15 מדינות.

   Limmud   הוא מודל חברתי תרבותי יהודי ייחודי שמתקיים היום במקומות רבים בעולם אך תחילתו באנגליה בשנות ה70. הפעם היינו כ2600 משתתפים. שבוע ימים, ימי החנוכה, חלקנו עם 2600 איש באותו המלון, חוויה עצומה.

  את מי פגשנו ואת מי לא?

  זהבית כליף, מי שהייתה המזכירה הראשונה של תיאטרון הנפש, דיתי רונן, משוררת נפלאה שפעם ניהלה את מדור התיאטרון של משרד התרבות, עדי קיסר הבועטת ארס –פואטיקה, פיטר הריס, אב התיאטרון הקהילתי בארץ, מר אפרים זורוף, מנהל מרכז שמעון ויזנטל, צייד הנאצים ועוד הרבה מרצים מעולים מתחומי עניין אין סופיים. ולצד זה גם תערוכה על אלי ויזל, ז"ל ועוד מוצגים על חסידי אומות העולם ומסיבות חנוכה עד השעות הקטנות של הלילה והמון מינגלים והכרויות ורוח מתפרצת של אנשים טובים שמחפשים דרכי נועם לתיקון עולם, ואין ספק שחלק גדול מהם לוקחים כבר עכשיו חלק משמעותי בכך.

  אז בקיצור רב, זה מה שעשינו באנגליה, ניסינו גם אנחנו לקחת חלק ולהפיץ אמונתנו בעשייה, חיבור, נתינה, תרבות ואומנות. ובאופן אישי השתתפותי בLimmud  מקרבת אותי עמוק יותר ליהדות המאד סוביקטיבית שלי, בה אני מוצאת בכל פעם מחדש מקורות איתנים לחוכמה והעצמה.

   

   

   

   

   

 • הסיורים שלנו בחו"ל מתרחבים

  לוח הופעות

   

  בנוגע לציפור, בגרמניה, פברואר 2017

  גימפל תם, באנגליה, דצמבר 2016

  בנוגע לציפור, ברומניה, אוקטובר 2016

  גימפל תם, בקנדה, אוגוסט 2016

  באמהרית זה נשמע יותר טוב, בגרמניה, אוגוסט 2015

  שכנים, בפינלנד, מאי 2015

  שכנים, בטייוואן, יוני 2015

  גימפל תם, בבולגריה,  2014

  המזוודה של חנה, בפולין, אוגוסט 2014

  מיחיד במינו , ברוסיה, אפריל 2014

  באמהרית זה נשמע יותר טוב,  ארה"ב, מרץ 2014

  מר בגין , ברזיל, ספטמבר 2014

 • גימפל תם ושכנים ייצגו את ישראל בפסטיבל פרינג' באדמינטון קנדה 8.2013

 • שכנים הוצגה בסאן סלבדור גואטמלה, 5.13

 • גימפל תם זכתה בפרס הראשון בפסטיבל בינל למונודרמות במקדוניה, 4.13

 • האדונית והרוכל וגימפל תם, בתיאטרון LA MAMMA בניו-יורק 1.2012

 • גימפל תם ושניידר ושוסטר מציגים בפסטיבל זינגר בורשה, פולין 8.12

 • הסיורים שלנו בחו"ל מתרחבים

  באמהרית  ארה"ב, מרץ 2014 
  יחיד במינו  רוסיה, אפריל 2014
  שכנים  פינלנד, מאי 2014
  שכנים  טייוואן, יוני 2014 
  גימפל תם  בולגריה, יולי 2014
  שכנים  הודו, יולי 2014
  המזוודה של חנה  פולין, אוגוסט 2014
  מר בגין  ברזיל, ספטמבר 2014