מה חדש
 • קול אחד - ההצגה שלנו על הטרדה מינית זכתה בשני פרסים :

  "פרס מחזה השנה" מאת חגית בודנקין ו"פרס הצגת הנוער לשנת 2018"

  בטקס פרסי אסיטג' 2018, תחרות ההצגות הנבחרות של השנה.

   

 • שניים על גג אחד- ב10-8-2018, בשעה 10-30 בתיאטרון הערבי עברי ביפו, מציג הפעם עבור המשלחת הסינית שמגיעה לישראל לצפות בהצגות לילדים ולנוער. בטוח יתאהבו בהצגה שלנו!

 • קול אחד- ההצגה שלנו המועמדת להצגת השנה בפרסי אסיטז', תוצג בתיאטרון הקאמרי, ב10-8-2018, בשעה 1230. בהצלחה! 

 • כל כך הרבה דברים מדהימים קוראים במקביל! מחר 18-6-2018 גימפל תם (ביידיש) מציג בפריס!

   FESTIVAL DES CULTURES JUIVES PARIS

  Centre Medem-Arbeter Ring of Paris.

 • איפה נוכל לצפות בהצגות החדשות?

  בימי החשיפה של הקיץ! 

  בירושלים- 27-6-18- בבית מזי"א

  בתל אביב - 11-7-18- בבית ציוני אמריקה

 • מה חדש? 3 הצגות חדשות!

  ויזנטל- על חייו המרתקים של שמעון ויזנטל, ניצול השואה שהפך לצייד הנאצים המפורסם בעולם. מיד עם צאתה ההצגה התקבלה ברפרטואר סל תרבות ורפרטואר צה"ל, הוצגה מול מבוגרים, תלמידים, מורים מלווים למסע לפולין וכבר מוזמנת לימי עיון והשתלמויות של מוסדות רבים ומכובדים. אנו ככ גאים בתוצאה!

  ימי שלישי עם מורי- בעיצומה של החזרות עם אלברט כהן ולביא זיטנר, שחקנים ניפלאים וידידים ותיקים, בבימויו של האוורד ריפ. 

  שניים על גג אחד- על פי ההצגה המצליחה - רובינזון וקרוזו, באינטרפרטציה חדשה, בעריכה ובימוי של דורי אנגל. בשיתוף פעולה עם תיאטרון אלמינה. הצגה דו לשונית, בעברית ובערבית, על דו קיום. נרגשים משיתוף הפעולה החדש ומההזדמנויות שהצגה זו עשוייה לפתוח בפנינו. בהצלחה לכולנו!

 • 2017 שנה טובה מאד! בשנה הזו הפקנו שתי הפקות גדולות המתכתבות עם חזון התאטרון ונותנות ביטוי לנושאים שבעין הסערה של השיח הציבורי בארץ ובעולם:

  קול אחד – הצגה העוסקת בנושא הטרדה מינית, מתמודדת בו בתבונה וברגישות ומעבירה מסר ברור לכלל בני הנוער שיש להם קול ויש מי שמקשיב להם.
  היום מתוקף חשיבותה, ההצגה נבחנת להיות חלק מתוכנית העבודה של הרשות למעמד האישה אשר מובילה השרה גילה גמליאל.

  סמיילבורגר – הצגה העוסקת בנושא לא פחות חשוב ומטריד על פערים חברתיים ושחיתות, המציגה מודל חברתי אלטרנטיבי, מודל של מעורבות וסולידריות חברתית. הצגה זו נבחרה כהצגת נוער יחידה בפסטיבל חיפה 2017 ואף זכתה בשני פרסי הוקרה.

   

 • שאיפותינו לגשר גשרים תרבותיים בין קבוצות אוכלוסייה שונות באמצעות יצירה רב תרבותית גם היא באה לידי ביטוי ברפרטואר שלנו בשנת 2017 . בו ניתן למצוא הצגות ב5 שפות- עברית, ערבית, אמהרית, יידיש ואנגלית. הצגות אלה מעניינות ומעשירות עולמם של קהל עצום ומגוון- שתי דוגמאות קטנות- ההצגה לבד בין 4 קירות מציגה גם בעברית וגם בערבית, מעוררת השתהות ומעלה לדיון סוגיות של אלימות בקרב בני נוער. ואילו ההצגה – גימפל תם זכתה בעיבוד חדש בשפה היידיש, הציגה בפסטיבל לתיאטרון יידיש בבוקרשט, רומניה וברחבי הארץ בפני קהל נלהב בגיל השלישי.

  בנוסף בנובמבר 2017 הפקנו את הסיגדיאדה- פסטיבל לתרבות אתיופית, עליו תוכלו לקרוא בהרחבה בהמשך.

   

   

 • סיגדיאדה - פסטיבל לתרבות אתיופית

  פרויקט שתיאטרון הנפש חבר אליו מכל הסיבות הנכונות, הסיגדיאדה, פסטיבל לתרבות אתיופית, היא פנינה אומנותית החושפת את יופייה וגווניה של התרבות הישראלית- אתיופית והיא גם אמירה חברתית חזקה המתכתבת עם יעודו וכל ערכי התיאטרון.

  הסיגדיאדה היא פרויקט של העצמה המציג את התרבות האתיופית מבחינת הייחודי, המקורי והעשיר ושלה לא ממקום של קיפח. בשל כך היא נוצרה למען כולנו, חברה הישראלית מכבדת ומכובדת אשר ששואפת לשיוויון, לפלורליזם ולאיכות חיים.

  השנה, בפעם הראשונה, הסיגדיאדה מתקיימת גם בפריפרייה, ב2-3 לנובמבר 2017 אנו חוגגים ביוקנעם.

  וכמו בכל שנה, בתל אביב, ב9-11 לנובמבר 2017 

  כבוד לנו ולכל היוצרים

 • ההצגה שכנים  תופיע בפסטיבל בינלאומי להצגות ילדים בדלהי בהודו ב- 17.12.2017 ואנו מאחלים לכולם שוב בהצלחה רבה !

 • ההצגה גימפל תם, הפקה חדשה שלנו ביידיש, עיבוד ובימוי האוורד ריפ, בכיכובו של דורי אנגל, בכורה עולמית, התארחה בפסטיבל לתיאטרון יידיש בבוקרשט 19-10-2017 , ההצגה התקבלה באהבה ובהצלחה גדולה בקרב נציגים ואומנים מכל העולם.

 • שכנים, ההצגה עטורת פרסים שלנו, הופיעה פעמיים בפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים בבוקרשט רומניה, 12-10-2017, הצגה אחת מול תלמידי בית ספר והצגה אחת בפני קהל של משפחות, התגובות נהדרות.

   

  תודה לכל היוצרים והאומנים המוכשרים והיקרים!   

   

 • סבא שלי רמטכ"ל, הצגה ביכובו של ניר שראוס- שחקן השנה בפסטיבל חיפה- תוצג שוב ב8-8 בהבימה, במסגרת תחרות הצגות של אסיטג'. 

 • זהו אחד המשובים החשובים שקיבלנו ביום החשיפה בתל אביב: 


  רותי קינן - מרגש וחשוב לדעת שיש תיאטרון כמו תיאטרון הנפש שעושה עבודת קודש של ממש בהעלאת הצגות שעוסקות בעולמם של בני הנוער ובבעיות המטרידות אותם.
  מצער לדעת שהצגות אלו אינן משווקות לקהל הרחב וזאת בעיקר כאשר אין הצגות לגילאים אלו , פרט להצגות בבתי ספר. טוב יעשו התיאטראות הגדולים אם יאמצו הצגות כאלו. הן בגלל חשיבות הנושאים והן בכדי ליצור קהל צופים עתידי 

 • התיאטרון הציג את עבודתו בפסטיבל אסיטג' 2017, בקייפטאון היפה, בדרום אפריקה.

  חוויה בלתי נשכחת מהבחינה המקצועית והאישית. ולמי שסקרן, תוכלו לקרוא עוד ב- אירועים מיוחדים- בחו"ל. 

 • ההצגה שכנים  נסעה באפריל 2017 להציג בפסטיבל בקרואטיה - אמנון וולף, יובל כהן ורועי שגב חוו חוויה מדהימה , זכו בפרס השחקן היוקרתי, יחדיו, וחזרו אלינו נרגשים ומוכנים לפסטיבל הבא! כבוד 

 • ימי החשיפה לקיץ 2017:

   

  9.7.2017 - ת"א - בוקר

  13.7.2017 - יבנה - בוקר

  מיטב ההצגות החדשות והותיקות

 • סמיילבורגר - הצגת נוער בפסטיבל חיפה 2017, בהצלחה ליוצרים המדהימים !

 • קול אחד - הצגה חדשה, חשובה, בנושא הטרדה מינית 

  חזרה גנראלית ב- 16.3.2017, בשעה 17:30, בבית בארבור - דרך ההגנה 135, תל אביב.

  להזמנות 03-5221101

 • בנוגע לציפור, הצגת יחיד מאת ניצן כהן בביצוע שיר שנהר, הציגה בפני בני נוער ומבוגרים בפסטיבל הצגות בעיר ליפציג, גרמניה בחודש ינואר 2017. גם בפעם התגובות מהללות!

 • גימפל תם, שוב נוסעים להציג את ההצגה באנגליה, בכנס LIMMUD והנה סיכום אישי:

  מה  הקשר בין מגדל בבל לשיר של ג'ון לנון – imagine? ולמה בעצם החליט אלוהינו לבלבל את השפה ולהפיץ אותנו בתבל?

  האם תפילתנו "משיב הרוח ומוריד הגשם" מעידה על רגישות רוחנית פיוטית בקשר לאקולוגיה בתלמוד או שמא מלמד אותנו כיצד המעשים שלנו משפעים ומשנים את אקלים העולם?

  היכן מופיע המוטיב של עקדת יצחק ביצירה של בוב דילן ולאונרד כהן? ומי בהתרסה ומי בחמלה?

  ומה הקשר בין "כחומר בידי היוצר" לבין חימר? החומר שנמצא בכל מקום בו נמצא האדם, האדמה, האדמה שממנה גם אנחנו יוצרים את עולמינו (כולל יצירת היצור המאגי "הגולם") החימר שהוא חומר בלתי מתכלה אך כשהיצירה שיצרנו אינה עונה על ציפיותינו אנו יכולים פשוט להפוך אותה למשהו חדש, אחר ולהתחיל מן ההתחלה? כי אנחנו בשליטה על היצירה שלנו ואולי גם על היצר, הטוב והרע....

  היו שם בLimmud  אנגליה 2016 כ1250 שיעורים ומופעים שהעבירו כ600 מרצים ואומנים מ38 מדינות וכל זה נעשה על ידי כ650 מתנדבים שעבדו יחד כשנה. וגם אנחנו היינו שם והצגנו את  Gimpel the foolההצגה שבזכותה כבר ביקרנו ביותר מ15 מדינות.

  Limmud הוא מודל חברתי תרבותי יהודי ייחודי שמתקיים היום במקומות רבים בעולם אך תחילתו באנגליה בשנות ה70. הפעם היינו כ2600 משתתפים. שבוע ימים, ימי החנוכה, חלקנו עם 2600 איש באותו המלון, חוויה עצומה.

  את מי פגשנו ואת מי לא?

  זהבית כליף, מי שהייתה המזכירה הראשונה של תיאטרון הנפש, דיתי רונן, משוררת נפלאה שפעם ניהלה את מדור התיאטרון של משרד התרבות, עדי קיסר הבועטת ארס –פואטיקה, פיטר הריס, אב התיאטרון הקהילתי בארץ, מר אפרים זורוף, מנהל מרכז שמעון ויזנטל, צייד הנאצים ועוד הרבה מרצים מעולים מתחומי עניין אין סופיים. ולצד זה גם תערוכה על אלי ויזל, ז"ל ועוד מוצגים על חסידי אומות העולם ומסיבות חנוכה עד השעות הקטנות של הלילה והמון מינגלים והכרויות ורוח מתפרצת של אנשים טובים שמחפשים דרכי נועם לתיקון עולם, ואין ספק שחלק גדול מהם לוקחים כבר עכשיו חלק משמעותי בכך.

  אז בקיצור רב, זה מה שעשינו באנגליה, ניסינו גם אנחנו לקחת חלק ולהפיץ אמונתנו בעשייה, חיבור, נתינה, תרבות ואומנות. ובאופן אישי השתתפותי בLimmud  מקרבת אותי עמוק יותר ליהדות המאד סוביקטיבית שלי, בה אני מוצאת בכל פעם מחדש מקורות איתנים לחוכמה והעצמה.

 • סמיילבורגר ושוב אנו מתרגשים, הפעם עם הצגה חדשה לרפרטואר תיאטרון הנפש 2017, רק נולדה וכבר התקבלה להציג בפסטיבל חיפה להצגות לילדים ונוער! 

  מאת תום ווליניץ ובבימויו, עם קאסט מנצח ורוחות המהפכה החברתית, הצדק והשיוויון. 

  היכונו.

 • סיגדיאדה - פסטיבל לתרבות אתיופית במתחם "הבימה" בתל אביב - ב- 10, 11, 12 לנובמבר

  פסטיבל ה'סיגדיאדה, 2016 יביא לקדמת הבמה את התרבות האתיופית והיוצרים יוצאי הקהילה ויאפשר לקהל הרחב לטעום, לשמוע, להכיר את הקהילה האתיופית דרך האומנות. בחברה הישראלית עדיין קיימים לצערנו לא מעט גילויי גזענות שמקורם ברובם בבורות וחוסר הבנה תרבותית. אומנות ותרבות הן גשר ושפה ללא מילים. אנו תקווה שבאמצעות הפסטיבל ופרויקטים דומים נוספים תיבנה חברה הטרוגנית שמכבדת ומכילה את מגוון התרבויות והאנשים. רק בחברה כזאת יפחתו תופעות האפליה והגזענות.

  לינקים לאומנים אשר יופיעו בסיגדיאדה 2016

  http://youtu.be/6W5Ri8RfEfo

  http://www.youtube.com/watch?v=Bw2PPTyQ9AI&list=RDBw2PPTyQ9AI

  https://www.youtube.com/watch?v=Uo9_33xd5t4

  כולכם מוזמנים לבוא ולחגוג עימנו

 • אלברט כהן שחקן השנה בפרסי אסיטז' 2013, כולם הצביעו פה אחד לשחקן הגדול שמציג גם לילדים וגם לנוער מזה עשרים שנה בהצגות שלנו בתאטרון הנפש, תודה אוברכות לבביות

 • ההצגה "בנוגע לציפור" הופיעה בפסטיבל ברומניה בעברית ובאנגלית בפעם הראשונה. התגובות מהללות.

 • רוצים לראות הצגה טובה? להתרגש? להכיר שחקנים מעולים?רוצים חומר מעורר מחשבה, משהו שיאלץ אותנו לבחור ולנקות עמדה? האם גילוי הנסתר יניב תיקון או חורבן?

  ״מר גרין ואני״, ביום ג' 16 לאוגוסט בשעה 12:30בתיאטרון הבימה. הצגה מועמדת לפרס הצגת הנוער של השנה! נותרו מספר כרטיסים. לפרטים תיאטרון הנפש 03-5221101.

 • הידעתם שבכל שנה, בחודש פברואר, משרד החינוך מקדיש שבוע שלם לנושא גלישה בטוחה ברשת?לנו הצגת נוער מעולה בנושא זה המועמדת לפרס הבמה 2016, "מתויגת", ביום ב' 29 באוגוסט 2016, בשעה 17:00 בתיאטרון הבימה. לפרטים והזמנות-  03-5221101.

 • Save the Date

  16.8.16 - מר גרין ואני-12:30-תאטרון הבימה

  24.8.16 - סבא שלי רמטכ"ל-21:00-תאטרון הקאמרי

  29.8.16 - מתויגת -17:30- תאטרון הבימה

 • הצגת בכורה ל"גשם והרוח", הפקה משותפת לתאטרון הנפש ותאטרון חיפה 

 • הפקה חדשה של תאטרון הנפש  "הנשיקה הראשונה" זכתה ב-4 פרסים בפסטיבל חיפה 2016: הצגת הנוער הטובה ביותר, פרס הבימוי, פרס המוסיקה, פרס הכוריאוגרפיה. תודה לכל היוצרים!

 • סבא שלי רמטכ"ל - הפקה שלישית לרפרטואר החדש של תאטרון הנפש, זוכה בפרס השחקן הטוב ביותר בפסטיבל חיפה 2016. ברכות לניר שטראוס.

 • מר גרין ואני - קומדיה מרגשת בכיכובם של אלברט כהן ונדב לאור ב- 11.7.2016 בשעה 9:30 באודיטוריום דוהל וב- 16.8.2016 בשעה 12:30 בתאטרון הבימה


 • סיורים 2016:

  "שכנים " יציגו בהודו, ביולי 2016 

  "גימפל תם", יוצג בבפסטיבל הפרינג' וויניפג, ביולי  2016

  "יציאת מצרים " יוצג בטורקיה, באוגוסט 2016

  " זה נשמע טוב יותר באמהרית " יוצג בברלין , בספטמבר  2016

   הזוכה בפרס "בנוגע לציפור " יוצג ברומניה, באוקטובר 2016

   

 • לבד בין 4 קירות ובנוגע לציפור -שתי הצגות מעולות למחנכים ויועצים בנושאים בוערים שעל סדר היום : אלימות, שתייה אלכוהול ומקומות של האחר בחברה, בבית ציוני אמריקה בשעה 19:00 ו-20:30. להזמנות: 03-5221101.

 • ספטמבר בטיוואן:  שכנים - הצגה מבריקה ללא מילים - ממשיכה לעשות גלים בעולם. ברכות ליוצרים.

   

 • באמהרית זה נשמע יותר טוב - הצגת היחיד המעולה של יוסי וואסה, המגוללת את סיפורה של הקהילה האתיופית כולה, נבחרה להציג במשטרת ישראל על מנת להפיג את המתח שנוצר בינה לבין בני העדה

 • גור חתול אדם ארוך שיער, הצגה לכל המשפחה עפ"י סיפרו של אתגר קרת,  בבית יד לבנים, שבת בבוקר 21.11.2015 . להזמנת כרטיסים: 03-5221101.

 • בנוגע לציפור זכתה בפרס שחקן השנה עם שלומי ברטונוב ומחזה השנה מאת ניצן כהן.

  ברכות לכל העוסקים במלאכה .

 • בנוגע לציפור, הצגת היחיד מאת ניצן כהן, בביצוע שלומי ברטונוב, תציג את תיאטרון הנפש בתחרות הצגות ילדים ובני נוער של אסיטז' 2015. 

  ביום שלישי 11 לאוגוסט, בשעה 1230 בתיאטרון הבימה.

  הצגה יוצאת דופן בנושא מקומו של האחר בחברה שמופיעה גם באירועי התרמה של עמותת אפי, עמותת אספרגר ישראל.

 • מר גרין ואני, לאחר ההצלחה הגדולה בצפון, בשפלה ובמרכז, שוב נציג את ההצגה בתיאטרון הקובייה, במתחם גן מאיר בת"א, ב9 וב10 לאוגוסט. כולכם מוזמנים להתקשר ולשריין מקומות.

 • "שכנים" ו"גור חתול אדם ארוך שיער", חוויה לקהל הצעיר שלנו, ביום רביעי 29 ליולי באודיטוריום רוזין. מהרו להירשם ולשמור מקום

 • הקדימו והרשמו

  מרתון ההצגות השנתי שלנו יתקיים ב 1.7.15 בצפון , 6.7.15 ביבנה, 15.7.15 בת"א

  מהרו והבטיחו את מקומותיכם 

 • הצגת בכורה מר גרין ואני תתקיים ב 22.5.15, יום שישי ב 14:00 וב 24.5.15 ב 21:00, במרכז לתרבות, גן מאיר ת"א 

 • הצגה חדשה שלנו גור חתול אדם ארוך שיער שהשתתפה בפסטיבל הצגות ילדים בחוה"מ פסח בתאטרון חיפה זכתה בפרס  התאורה

 • סיורים בחו"ל 2015

  6.15 גימפל תם תייצג את ישראל בפסטיבל הפרינג' הבנ"ל במונטריאול ופסטיבל תרבות יהודית בניו יורק

  7.15 באמהרית זה נשמע יותר טוב בפסטיבל בברלין

  7.15, 9.15 שכנים תציג ברחבי הודו וטיוואן

   

   

 • ההצגות שכנים ובנוגע לציפור משתתפות בחשיפה בינלאומית להצגות ילדים ונוער 2015 ב 25.3 בתאטרון הערבי-עברי ביפו

 • ערב חשיפה 2.3.15

   

  19:00 לבד בין 4 קירות, ההצגה בנושא במניעת אלימות/אלכוהול

  20:30 בנוגע לציפור, הצגה בנושא אספרגר וקבלת האחר

  ההצגות יצקיימות במרכז בכורי העיתים רחוב הפטמן 6, תל אביב .  להרשמה

   

 • המזוודה של חנה זכתה בפרסי אסיטז' עבור ההצגה הבינתחומית הטובה ביותר לשנת 2010-2011.

תאטרון הנפש מעלה הצגות מעולות, המטפלות באומץ וברגישות בתכנים הבוערים שעל סדר היום


חלק מהצגות הרפרטואר שלנו הם עיבודים ייחודיים שלנו להצגות קלאסיות בינלאומיות אותן רצינו להכיר לקהל הישראלי (ימי שלישי עם מורי, ויזנטל, שניים על גג אחד...)

הצגות הרפרטואר הנוספות הן הצגות מקוריות, פרי תשוקתם ודמיונם של אומנים ישראליים החולקים עמנו את חזוננו לתרגם רעיונות וערכים לחוויית תיאטרון ברמה גבוהה (קול אחד, לקפוץ מעל העננים, בנוגע לציפור...) 

זכרו, הצגת תיאטרון טובה הינה חוויה שנחרטת בלב ובזיכרון